زندگی

 

زندگی معجزه است ...

انگار حتماً باید آسمان به زمین بیاید، باید اتفاق خاصی بیفتد. مثلاً معجزه ای رخ دهد که از زندگی لذت ببریم. گاهی آنقدر در روزمرگی غرق می شویم که فراموش مان می شود ساده ترین داشته های ما شاید آرزوی فرد دیگری باشد. ما از امر و نهی پدر کلافه باشیم و دیگری در آرزوی شنیدن صدای پدرش. ما از باب میل نبودن غذا به جان مادرمان غر بزنیم و دیگری در حسرت صدا کردن نامش و شنیدن جواب. صدای زنگ تلفن از خواب بعد از ظهر بیدار مان کند و ما از بد خواب شدن بنالیم و دیگری تشنه ی شنیدن صدای آشنا از پشت گوشی تلفن است.


همیشه شاکی هستیم انگار...
از گرما می نالیم. از سرما فرار می کنیم. در جمع، از شلوغی کلافه می شویم و در خلوت، از تنهایی بغض می کنیم. تمام هفته منتظر رسیدن روز تعطیل هستیم و آخر هفته هم بی حوصلگی مان را گردن غروب جمعه می اندازیم.
شاید بهتر باشد گاهی فکر کنیم تمام زندگی مان معجزه است. همین که می خوابیم، بیدار می شویم، نفس می کشیم. همین که خورشید طلوع می کند، مهتاب می تابد، باران بی منت می بارد و هنوز می شود کسی را دوست داشت.
تمام این ها بهانه ی ساده ای است برای یک لبخند.

 

+وبم دوساله شد...

/ 68 نظر / 38 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بازیگر بی اختیار

کسی که بهشت را بر زمین نیافته است آن را در آسمان نیز نخواهد یافت خانه ی خدا نزدیک ماست و تنها اثاث آن عشق است

شهرزاد قصه گو

گاه فاصلہ ها بہ قـבری کوتـاه ستــ... ڪـہ چشماלּ בوربیـלּ مـا و בلهای بی مهر مـا از آלּ غافل استــ. شایـב... فـاصلہ بیـלּ " مـا " ، تنها یڪـ " سلامـ " باشـב. مبارکه[گل]

..تنها..

سلام بر شما دوست گرامی.پیشاپیش سالروز میلاد خجسته فاطمه زهرا (س) سرور بانوان جهان، عطای خداوند سبحان، کوثر قرآن، همتای امیر مومنان و الگوی بی بدیل تمام جهانیان بر شما و تمام زنان عالم مبارک باد . . .

بهروشا

میلاد دختر نبوت ، همسر ولایت ، مادر امامت ، برهمگان مبارک باد . . .[گل]

:)

روزت مبارک آجی مریمی

kasra

از دل نوشته هایت تشکر می کنم ... چون راز دل همه است .... بسیار زیبا و دل نشین و با تز روانشناسی خواصی در جمله بندی و هدفمندی استفاده می کنید ... آفرین به شما

سمیه

یه وقتایی، یه حرفایی، چنان آتیشت میزنه که دوست داری فریاد بزنی، ولی نمیتونی! دوست داری اشک بریزی، ولی نمیتونی! حتی دیگه نفس کشیدنم برات سخت میشه! تمام وجودت میشه بغضی که نمیترکه، به این میگن “درد بی درمون”

سمیه

خدایـــــــا ‏”تنها‏” نگذار … دلی را که هیچکس ‏”دردش‏” را نمیفهمد ...

سمیه

به درخت نگاه کن... قبل از اینکه شاخه هایش زیبایی نور را لمس کند ریشه هایش تاریکی را لمس کرده... گاه برای رسیدن به نور،باید از تاریکی ها گذر کرد.

behdone

امیدوارم سالیان سال نوشته های زیبایتان در وبتون ادامه داشته باشد.[قلب]